14 Maddelik İstem Paketi (03.12.18)

admin 24 Oca , 2019 0 comments Genel

14 Maddelik İstem Paketi

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sayın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Sayın Başbakan Tufan Erhurman, Sayın Meclis Başkanı Teberrüken Uluçay ve Sayın Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zekir Çeler ile 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle anlamlı görüşmeler yaparak engellilerin genel sorunlarını içeren 14 maddelik istem paketi sunulmuştur.

 

Cumhurbaşkanı Mustafa AKINCI

Başbakan Tufan ERHURMAN

Meclis Başkanı  Teberrüken ULUÇAY

Meclis Başkanı  Teberrüken ULUÇAY

 

         Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu’nun almış olduğu bir kararla aşağıda aynen belirtilen 14 maddelik istem paketini Devlet ve Hükümet Yetkilileri’ne bir kez daha aktarmayı görev saymaktadır.

1.       Engellilerin genel sorunlarını çözecek engelliler dairesinin acilen kurulması.

2.       Engellileri Koruma, Rehabilite ve İstihdam Yasası altında mevcut olan Derecelendirme Tüzük’ü, İş koşulları ve Nakdi Yardımlar Tüzük’ü ile Hak ve Ödevler Tüzükleri’nin iyileştirilmesi.

3.       Sağlık kurulu raporu ile hiçbir zaman istihdam edilemeyeceği gerçekleşen engellilere asgari ücret üzerinden maaş verilmesi.

4.       Özel eğitim yasası ve tüzüklerini acilen hazırlanıp Meclis’ten çıkarılması.

5.       18 Yaş Üstü Engelliler Rehabilitasyon Merkezleri’ne ve önümüzdeki aylarda açılacak olan  Engelsiz Yaşam Evine devlet tarafından ihtiyaç duyulan  kadrolarla ilgili gerekli çalışmaların acilen tamamlanması ve gerekli yasaların yapılması.

6.        Yaşamlarını nakdi  yardımla sürdüren engellilere  elektrik ,su ve telefon gibi  muafiyetlerin acilen sağlanması.

7.       Özel bakıma gereksinimleri olan Engellilerin ailelerinin maddi durumuna bakılmaksızın bakıcılarına asgari ücret düzeyinde maaş bağlanması.

8.       İlçe merkezlerinde bulunan özel eğitim okullarına ve/veya kaynak sınıflara ve/veya kaynaştırılmış eğitime devam eden engelli çocukların tamamının ulaşımlarını sağlayacak  servislerin  konulması ve servislerde  bakıcı  olması.

9.       Engelli yurttaşlarımızın kamuya açık alanlarda ve kamuya yönelik hizmetlerden eşit şekilde yararlanmalarını engelleyen ulaşım, dolaşım ve erişim sorunlarına ivedi çözüm getirilmesi.

10.   K.K.T.C. Meclisi’nden geçen B.M. Engelli Hakları Bildirgesi’nin acilen uygulanması için gerekli tüzüklerin ivedilikle  çıkarılması.

11.   28 Nisan 2014 tarihinde Bakanlar Kurulu tarafından onaylanmış olan gümrük muafiyeti yasa ve tüzüğünde  tadilat yapılarak Ortopedik Engellilere verilen kdv. ve seyrüsefer muafiyet ayrıcalıklarının diğer engellilere de sağlanması hususunda acilen gereğinin yapılması.

12.   Federasyon girişimleri ile Türkiye Kızılay’ından alınıp devlet eliyle hizmete açılan Girne Karakum’daki 18 yaş üstü Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında bulunan  alana  Engelli Tatil Köyü yapılmasının sağlanması.

13.   Bakanlar Kurulu kararı ile 1985 yılında Kıbrıs Türk Görmezler Derneği ile Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği’ne tahsis edilen merkez bina ve okul arsalarının bir an önce tapularının verilmesi.

14.   Kıbrıs Türk Görmezler Derneği tarafından inşaa edilecek olan tam donanımlı göz hastanesi için asker tarafından  uygun görülen bir yer tahsis edilmesi.

 

 

                                                                                   Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu  Başkanı

 

                                                                                                         Derviş YÜCETÜRK

K.T. GÖRMEZLER DERNEĞİ PİYANGOSU ÇEKİLDİ (31.12.2015)

admin 22 Oca , 2019 0 comments Genel

K.T. GÖRMEZLER DERNEĞİ PİYANGOSU ÇEKİLDİ (31.12.2015)

K.T. GÖRMEZLER DERNEĞİ PİYANGOSU ÇEKİLDİ

31.12.2015 Tarihinde çekilen piyangomuzun kazanan şanslı numaraları aşağıda aynen verildiği gibidir.

 

 1. RENAULT CLİO Salon Araba……………… …………………………….30305…..
 2. 1 Adet Lenova Marka Laptop………………………………………………15932……
 3. 1 Adet Crown Marka Buzdolabı…………………………………………….06361……
 4. 1 Adet Federal Marka Çamaşırmakinesi……………………………………00936…….
 5. 1 Adet Samsung Marka DVD-CD Radyo Çalar……………………………31368……
 6. 1 Adet Vestel Marka Mikro Dalga Fırın……………………………………03053……
 7. 1 Adet Silver Marka Su Sebili………………………………………………07366……
 8. 1 Adet Vestel Marka Mikro Dalga Fırın…………………………………….04091……
 9. Sabrina Boat Tour’dan 2 Kişilik Yemekli Yat Turu……………………….25672……
 10. 1 Adet Vestel Marka Mikro Dalga Fırın………………………………….03280……
 11. 1 Kişilik Highline Air Tours’dan Tandem Yamaç Paraçüt Uçuşu……….25131…….
 12. 1 Adet Samsung Marka DVD-CD Radyo Çalar………………………….03873……..

 

NOT: Kazanan piyango şanslıları, ikramiyelerini mesai saatleri içerisinde Kutlu Adalı Sok.   No:12 Kızılay Lefkoşa adresinde bulunan Dernek Genel Merkezi’nden bilet ve kimlik kartlarını ibraz ederek alabilirler.

                          TEL: (0392) 22 72 452 – 22 86 376 – 22 78 228

                        CEP:05338636663 – 05338604293

                        FAX:2275809  WEB:http://www.ktgormezlerdernegi.org

  Mehmet Bozalanlar                                                      Derviş Yücetürk

                                Noter                                               K.T.Görmezler Derneği Başkanı

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk ve beraberindeki seçkin heyet, 10-16 Mayıs 2015 engelliler haftası münasebetiyle, Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı, Başbakan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, Sağlık bakanı, Maliye Bakanı, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı ve Lefkoşa Türk Belediye Başkanı’nı ziyaret ederek engellilerin sorunlarını içeren 11 maddelik istem paketini sunmuştur. ( 10-16 MAYIS 2015 )

admin 22 Oca , 2019 0 comments Genel

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk ve beraberindeki seçkin heyet, 10-16 Mayıs 2015 engelliler haftası münasebetiyle, Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı, Başbakan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, Sağlık bakanı, Maliye Bakanı, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı ve Lefkoşa Türk Belediye Başkanı'nı ziyaret ederek engellilerin sorunlarını içeren 11 maddelik istem paketini sunmuştur.

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk ve beraberindeki seçkin heyet, 10-16 Mayıs 2015 engelliler haftası münasebetiyle, Cumhurbaşkanı, Meclis Başkanı, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı, Başbakan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Milli Eğitim Bakanı, Sağlık bakanı, Maliye Bakanı, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı ve Lefkoşa Türk Belediye Başkanı’nı ziyaret ederek engellilerin sorunlarını içeren 11 maddelik istem paketini sunmuştur.                                                       

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu’nun 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası Münasebeti ile Devlet ve Hükümet Yetkilileri’nden Beklentileri:

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu’nun almış olduğu bir kararla aşağıda aynen belirtilen 11 maddelik istem paketini kamuoyu önünde Devlet ve Hükümet Yetkilileri’ne bir kez daha aktarmayı görev saymaktadır.

 1. 1. KKTC Meclisi’nde bulunan ve kadık olmuş Özel Eğitim Yasa Tasarı’nın yeniden güncelleştirilerek Meclis’te              yasallaşmasının sağlanması.
 2. 2. Bakanlar Kurulu tarafından onaylanıp, KKTC meclisine gönderilen yeni dernekler yasa tasarısının biran önce onaylanıp yasallaşmasının sağlanması.
 3. 3. Engellileri Koruma, Rehabilite ve istihdam Yasası altında mevcut olan Derecelendirme Tüzük’ü, İş koşulları ve Nakdi Yardımlar Tüzük’ü Hak ve Ödevler Tüzükleri’nin iyileştirilmesi ve tadil edilen yasayla ilgili diğer tüzüklerin acilen çıkarılması.
 4. 4. Federasyon girişimleri ile Türkiye Kızılay’ından alınıp devlet eliyle hizmete açılan Girne Kara kum’daki 18 yaş üstü Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nin yanında bulunan alana Engelli Tatil Köyü yapılmasının sağlanması
 5. 5.İlçe merkezlerinde bulunan özel eğitim okullarına ve/veya kaynak sınıflara ve/veya kaynaştırılmış eğitime devam eden engelli çocukların ulaşımlarını sağlayacak servislerin konulması, servis konulamayacak durumlarda ise aileye bireysel ulaşımları için katkı sağlanması. Servislerde bakıcı olması.
 6. 6. Engelli istihdamlarına öncelik, nicelik verilmesi ve mevcut bekleyenleri göz önünde bulunduran kıstaslarda kesintisiz devam edilmesi.
 7. 7.Engelli yurttaşlarımızın kamuya açık alanlarda ve kamuya yönelik hizmetlerden eşit şekilde yararlanmalarını engelleyen ulaşım, dolaşım ve erişim sorunlarına ivedi çözüm getirilmesi
 8. 8.K.K.T.C. Meclisi’nden geçen B.M. Engelli Hakları Bildirgesi’nin acilen uygulanması için gerekli tüzüklerin ivedilikle çıkarılması.
 9. 9.Yaşamlarını nakdi yardım ve/veya sosyal yardımla sürdüren engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracak önlemlerin alınarak devlet tarafından sağlanan elektrik, su ve benzeri yaşamsal katkıların karşılanmasından muaf tutulmaları.
 10.  10. 18 Yaş Üstü Engelliler Rehabilitasyon Merkezleri’ne ve kurulacak olan Engelsiz Yaşam Evlerine devlet tarafından ihtiyaç duyulan gerekli eleman ve maddi katkının acilen sağlanması.
 11. 11. Bakanlar Kurulu kararı ile 1985 yılında Kıbrıs Türk Görmezler Derneği ile Spastikleri Koruma Cemiyeti’ne tahsis edilen merkez bina ve okul arsalarının bir an önce tapularının acilen verilebilmesi için gerekli yasal düzenlemelerinin yapılması.

                                                                                                                                                             

                                                                                  Derviş YÜCETÜRK
                                                                                    
K. T. Engelliler Federasyonu Başkanı

KIBRIS TÜRK ENGELLİLER FEDERASYONU’NUN 10-16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLER PROGRAMI;(10.05.2015)

admin 22 Oca , 2019 0 comments Genel

KIBRIS TÜRK ENGELLİLER FEDERASYONU’NUN 10-16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLER PROGRAMI

   10/05/2015

KIBRIS TÜRK ENGELLİLER FEDERASYONU’NUN 10-16 MAYIS DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİKLER PROGRAMI;

10 MAYIS PAZAR

Genel Açılış Günü

 1. Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk’ün hafta ile ilgili basın bildirisi yayınlanacaktır.

11 MAYIS PAZARTESİ

Görme Engelliler Günü

 1. 11 Mayıs Pazartesi, Görme Engelliler günü münasebetiyle Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin günle   basın bildirisi yer alacaktır.
 2. Saat 09:20 Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, diğer dernek ve özel eğitim okul temsilcilerinin Atatürk Anıtı’na çelenk koymaları yer alacaktır
 3. Saat 09:40 Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, diğer dernek ve özel eğitim okul temsilcilerinin Dr. Fazıl Küçük anıt kabrine çelenk koymaları yer alacaktır.
 4. Saat 10:10 Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu üyeleri, diğer dernek ve özel eğitim okul temsilcilerinin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş anıt kabrine çelenk koymaları yer alacaktır.
 5. Saat 10:15’de Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu ve Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Başkanı Sayın Derviş Yücetürk BRT 1 Radyosunda canlı söyleşisi yer alacaktır.
 6. Saat 10:30 Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Merkez binamızın 1. katında bulunan Mehmet Ali Tatlıyay Eğitim Kültür salonunda Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonuna bağlı dernek başkanlarının katılımları ile basın toplantısı yapılacaktır.
 7. Engellilerin genel beklentilerini içeren 11 maddelik istem paketinin ilgili mercilere iletilmesi yer alacaktır.
 8. Saat13:00’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin, Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sivil Savunma Teşkilat Başkanı  Fatih Yarımbaş ile görüşmeleri yer alacaktır.
 9. Saat 14:30’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin, Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar ile görüşmeleri yer alacaktır.

 

12 MAYIS SALI

İşitme – Konuşma Engelliler Günü

 1. 12 Mayıs Salı İşitme – Konuşma Engelliler günü münasebetiyle Kıbrıs Türk İşitme – Konuşma Engelliler Derneği’nin günle ilgili basın bildirisi yer alacaktır.
 2. Saat 10:00’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin, Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile görüşmeleri yer alacaktır.
 3. Saat 11:00’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin, Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Özkan Yorgancıoğlu ile görüşmeleri yer alacaktır.
 4. Saat 12:30’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerinin, Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Mehmet Harmancı ile görüşmeleri yer alacaktır.
 5. Saat 14:30’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyelerinin, Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Maliye Bakanı Zeren Mungan ile görüşmeleri yer alacaktır.

13 MAYIS ÇARŞAMBA

Ortopedikler ve Spastikler Günü

 1. 13 Mayıs Çarşamba Ortopedik ve Spastikler günü münasebetiyle Kıbrıs Türk Spastikleri Koruma Cemiyeti’nin günle ilgili basın bildirileri yer alacaktır.
 2. Saat 10:00’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu ve Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Başkanı Sayın Derviş Yücetürk, BRT 1 ekranında canlı söyleşisi yer alacaktır.

14 MAYIS PERŞEMBE

Zihinsel Engelliler Günü

 1. Saat 09:00’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin, Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanı Dr. Özdemir Berova ile görüşmeleri yer alacaktır.
 2. Saat 11:30’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin, Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Meclis Başkanı Dr. Sibel Siber ile görüşmeleri yer alacaktır.
 3. Saat 14:30’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin, Sayın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Ahmet Gülle ile görüşmeleri yer alacaktır.

  

15 MAYIS CUMA

Ruhsal Engelliler Günü

 1. 15 Mayıs Cuma günü 10:00-15:00 saatleri arası Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığının Gazimağusa Gülseren Kışlasında engelli dernekler işbirliği ile engellilerin temsili askerlik etkinlikleri düzenleneceklerdir.
 2. Saat 16:30’da Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu yönetim kurulu üyeleri, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı’na nezaket ziyaretinde bulunacaklardır.

 

16 MAYIS CUMARTESİ

Genel Kapanış Günü

 1. Haftayla ilgili sonuç bildirgesinin yayınlanması yer alacaktır.

NOT: Haftayla ilgili gerçekleştirilecek diğer randevular ek programla sizlere bildirilecektir.

 

                                                                                                  Derviş YÜCETÜRK
                                                                                    
K. T. Engelliler Federasyonu Başkanı

K.T. GÖRMEZLER DERNEĞİ PİYANGOSU ÇEKİLDİ (31.12.2015)

admin 22 Oca , 2019 0 comments Genel

K.T. GÖRMEZLER DERNEĞİ PİYANGOSU ÇEKİLDİ (31.12.2015)

K.T. GÖRMEZLER DERNEĞİ PİYANGOSU ÇEKİLDİ

31.12.2015 Tarihinde çekilen piyangomuzun kazanan şanslı numaraları aşağıda aynen verildiği gibidir.

 

 1. RENAULT CLİO Salon Araba……………… …………………………….30305…..
 2. 1 Adet Lenova Marka Laptop………………………………………………15932……
 3. 1 Adet Crown Marka Buzdolabı…………………………………………….06361……
 4. 1 Adet Federal Marka Çamaşırmakinesi……………………………………00936…….
 5. 1 Adet Samsung Marka DVD-CD Radyo Çalar……………………………31368……
 6. 1 Adet Vestel Marka Mikro Dalga Fırın……………………………………03053……
 7. 1 Adet Silver Marka Su Sebili………………………………………………07366……
 8. 1 Adet Vestel Marka Mikro Dalga Fırın…………………………………….04091……
 9. Sabrina Boat Tour’dan 2 Kişilik Yemekli Yat Turu……………………….25672……
 10. 1 Adet Vestel Marka Mikro Dalga Fırın………………………………….03280……
 11. 1 Kişilik Highline Air Tours’dan Tandem Yamaç Paraçüt Uçuşu……….25131…….
 12. 1 Adet Samsung Marka DVD-CD Radyo Çalar………………………….03873……..

 

NOT: Kazanan piyango şanslıları, ikramiyelerini mesai saatleri içerisinde Kutlu Adalı Sok.   No:12 Kızılay Lefkoşa adresinde bulunan Dernek Genel Merkezi’nden bilet ve kimlik kartlarını ibraz ederek alabilirler.

                          TEL: (0392) 22 72 452 – 22 86 376 – 22 78 228

                        CEP:05338636663 – 05338604293

                        FAX:2275809  WEB:http://www.ktgormezlerdernegi.org

 

 

Mehmet Bozalanlar                                                      Derviş Yücetürk

                                Noter                                               K.T.Görmezler Derneği Başkanı

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Yeniyıl Araba Ve Zengin Elektronik Beyazeşya Piyangosu 31 Aralıkta Çekiliyor (30.12.2015)

admin 22 Oca , 2019 0 comments Genel

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Yeniyıl Araba Ve Zengin Elektronik Beyazeşya Piyangosu 31 Aralıkta Çekiliyor (30.12.2015)

 

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin geleneksel yeniyıl araba ve zengin elektronik beyazeşya  piyangosu  31 Aralık 2015 Perşembe günü saat 11:00’da Milli Piyango BRT Çekiliş Salonu yerine Genç TV Çekiliş Salonunda noter Mehmet Bozalanlar denetiminde halk ve basın  önünde Milli Piyango Dairesi görevli Elemanları tarafından çekilişi gerçekleştirilecektir.

          Siz saygıdeğer medya ve basın  mensuplarının çekilişte hazır bulunmanızı arzulamaktayız.

Saygılarımla.

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin Araba Piyangosu Talihlilerini Gazimağusa Kazasından Buldu

admin 22 Oca , 2019 0 comments Genel

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin Araba Piyangosu Talihlilerini Gazimağusa Kazasından Buldu

06.01.2015

 

    Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin Araba Piyangosu Talihlilerini 
                                Gazimağusa Kazasından Buldu

 

         Kıbrıs Türk Görmezler Derneği tam donanımlı göz hastanesi inşası yararına çıkarmış olduğu 
50.000 adet Araba ve Zengin Elektronik Beyaz Eşya piyango biletlerinin halkımızın yoğun ilgisi ile 
33625 adeti satılmış olup 168,125 TL brüt hasılat elde edilmiştir.

    Kıbrıs Türk Görmezler Derneği kuruluş tarihinden beri 38 yıldır büyük bir başarı ile düzenlemekte olduğu araba ve zengin elektronik beyaz eşya piyangosu bu yıl şanslılarını Gazimağusa Kazasında bulmuştur.MU 397 Plaka no’lu Hyundai  İ20 yi Görneç sakinlerinden Serdarlı İlkokulunda öğrenim gören Maliye Bakanlığı kahvecisi Akay Şah’ın oğlu Kemal Şah almış olduğu 03326 no’lu bileti ile kazanırken  2. Büyük ikramiyemiz olan MK 455 Plaka no’lu  Lifan Sedan Salon aracın talihlisi  İskele Belediyesi’nin hizmet aldığı bir şirketin personeli olan   Gazimağusa sakinlerinden Pelin Nalbantoğlu olmuştur.

       

 

Hyundai İ20 Salon aracın talihlisi Akay Şah ‘a ve Lifan Sedan Salon aracın talihlisi Pelin Nalbantoğlu’na arabaları 06/01/2015 tarihinde saat 11:00’de Başkan Derviş Yücetürk tarafından dernek merkezi önünde
 arabalarının kontak anahtarları törenle teslim edilmiştir. Komuoyuna saygı ile açıklanırken, biletlerin tüketilmesine katkı koyan başta duyarlı halkımız ,Okullara, Belediyelere , K.T Barış Kuvvetlerine , 
Güvenlik Kuvvetlerine tüm Kurum ve Kuruluşlara teşekkür ederiz.

       Derviş Yücetürk
     K.T Görmezler Derneği
             Başkanı

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği piyangosu çekildi (31.12.2014)

admin 22 Oca , 2019 0 comments Genel

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği piyangosu çekildi (31.12.2014)

31.12.2014 tarihinde çekilen piyangomuzun kazanan şanslı numaraları aşağıda aynen verildiği gibidir.

 

1.HYUNDAI  İ.20 Salon Araba……………………………03326………

2.LIFAN  marka  Sedan  Salon Araba……………………………46469………..

3.1. Adet Arçelik Marka Buzdolabı………………………..02024……

4.1 Adet Beko  Marka Mikro Dalga Fırın…………………45668………

5.1 Adet Silver Marka  Gazlı Soba…………………………..04348…….

6.1 Adet Silver Marka  Su Sebili…………………………..27293………

7.1 Adet Samsung  Marka DVD- CD Radyo Çalar………..19966….…..

8.1. Adet  Samsung  Marka DVD- CD Radyo Çalar……….27439……..Not: Kazanan piyango şanslıları, ikramiyelerini mesai saatleri içerisinde Kutlu Adalı Sok. No:12 Kızılay Lefkoşa adresinde bulunan Dernek Genel Merkezi’nden bilet ve kimlik kartlarını ibraz ederek alabilirler.
Tel:(0392) 22 72 452 – 22 86 376 – 22 78 228 
Cep:05338636663 – 05338604293
Fax:2275809 Web:http://www.ktgormezlerdernegi.org

Mehmet Bozalanlar Derviş YÜCETÜRK
Noter K.T. Görmezler Derneği Başkanı

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Araba ve zengin elektronik beyaz eşya piyangosu 31.12.2014 tarihinde… (27.11.2014)

admin 22 Oca , 2019 0 comments Genel

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Araba ve zengin elektronik beyaz eşya piyangosu 31.12.2014 tarihinde...

  27/11/2014

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Araba ve zengin elektronik beyaz eşya
piyangosu 31.12.2014 tarihinde sabah saat 11.00 de  Brt çekiliş salonunda
Noter Mehmet Bozalanlar denetiminde Milli piyango görevlileri tarafından
halk, basın ve medya önünde canlı çekilişimiz arabalar çıkana kadar
çekilecektir.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur 

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin Araba Piyangosu Talihlisini Lefke’ de buldu.

admin 22 Oca , 2019 0 comments Genel

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin Araba Piyangosu Talihlisini Lefke’ de buldu.

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği tam donanlımlı göz hastahanesi inşaası yararına 
çıkartmış olduğu 40.000 adet Araba ve Zengin Elektronik Beyazeşya Piyango biletlerinin 
halkımızın yoğun ilgisi ile 30,585 adeti satılmış olup 152,925 TL brüt hasılat elde edilmiştir.
K.T Görmezler Derneği kuruluş tarihinden beri 36 yıldır büyük bir başarı ile düzenlemekte olduğu 
araba ve zengin elektronik beyazeşya piyangosu bu yıl şanslısını Lefke İstiklal İlkokulu öğretmenlerinden
Simge Burukhan Enginsoy’u bulmuştur. En büyük ikramiyemiz olan MA614 plaka nolu Hyundai İ20 salon arabayı
satın almış oldukları 12435 nolu piyango biletiyle Simge Burukhan Enginsoy kazanmıştır. 
Piyango talihlisine 03/01/2013 tarihinde saat 11:00’de başkan Derviş Yücetürk tarafından
dernek merkezi önünde arabasının kontak anahtarı törenle teslim edilmiştir. Kamooyuna saygı
ile açıklanırken, biletlerin tüketilmesine katkı koyan başta duyarlı halkımıza, okullara, belediyelere,
K.T. Barış Kuvvetleri’ne , K.T. Güvenlik Kuvvetlerine, tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz. 


Derviş Yücetürk
K.T. Görmezler Derneği
Başkanı