Görme Engelliler Okuluna “Tablet ve Maske” Bağışında Bulunuldu.

Pervin Güller başkanlığındaki Lefkoşa Merkez Lions Kulübü heyeti bugün 8 Eylül Dünya Okuma Yazma Günü münasebetiyle Görmezler Derneğini ziyaret ederek öğrencilere yönelik eğitimlerde bulunmak üzere 4 Adet Elektronik Okuma Tableti ve kumaş maske bağışında bulundu.

Pervin Güller: Duyarlı Sponsorlarımızın sayesinde güçlüyüz.

“UNESCO” tarafından her yıl okuryazarlıkla ilgili sorunlara dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Dünya Okuma Yazma Günü” 8 Eylül 1967 yılından beri kutlanmaktadır. Bu günde çeşitli ülkelerde okuma yazmanın bireyler ve toplum için olan önemi vurgulanıyor.

Bizler de bu yıl Uluslar arası Lions Kulüplerinin Küresel Hizmetlerinden Görme Aktivitesi çerçevesinde,

Hasine Öztürk başkanlığında oluşturduğumuz Görme Komitesi üyeleri olarak Görmezler Derneğimizle kurduğumuz temasta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Rauf Raif Denktaş Görme Engelliler Eğitim Okulu’nda eğitim gören özel çocuklarımızın eğitimlerinde ihtiyaç duyulan gereçleri tespit ettik. Bu çocuklarımızın eğitiminde kullanılmak üzere, “Atleks Co. Ltd. Direktörü Ahmet Sanver” ve “ITech Trading Ltd. Direktörü Hüseyin İlker Erçen” kanalı ile temin ettiğimiz görme engelli çocukların ihtiyacı olan eğitim gereçlerinden ikişer adet “Okuyucu Elektronik Tableti” temin ettik.

Ayrıca, yeni okul çalışanları, eğitmenleri ve öğrencilerin ihtiyacı olan hijyen malzemesi ve maskeyi de yerel dezenfektan ve maske imalatçı firma olan Konil&Sons Ltd. Direktörü Üyemiz Asiye Konil bizzat sizlere teslim etmek üzere buradadır. Ne mutlu bizlere ki böylesine duyarlı Sponsorlarımız sayesinde güçlüyüz ve engelli çocuklarımıza karşılıksız hizmet edebiliyoruz.

Derviş Yücetürk : “İyi ki varsınız”

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği ve Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk de bağışların teslim töreninde yaptığı konuşmada: “ Duyarlı davranışınızdan dolayı hepinize teşekkür ederiz. İyi ki varsınız” dedi. Yücetürk Lefkoşa Merkez Lions Kulübü Başkanı Pervin Gürler’e, Kurucu Başkanı Ezcan Özsoy’a ve Sponsor Firma Direktörleri Ahmet Sanver, Hüseyin İlker Erçen ve Asiye Konil’e derneğin birer teşekkür belgesini takdim etti.

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin Araba Piyangosu Talihlisi Lefkoşa Kazasında Bulundu,

admin 09 Oca , 2020 0 comments Haberler

       Kıbrıs Türk Görmezler Derneği tam donanımlı göz hastanesi inşası ve görme engellilerin eğitimi yararına çıkarmış olduğu 30.000 adet Araba ve Zengin Elektronik Beyaz Eşya piyango biletlerinin halkımızın yoğun ilgi ve destekleri ile büyük çoğunluğu satılmış olup 281000 TL brüt hasılat elde edilmiştir.

       Kıbrıs Türk Görmezler Derneği kuruluş tarihinden beri 45 yıldır büyük bir başarı ile düzenlemekte olduğu araba ve zengin elektronik beyaz eşya piyangosunun en büyük ikramiyesi olan Suzuki Splash aracı Lefkoşa sakinlerinden Güncan Canbilek Çobanoğlu 12211 no lu piyango bileti ile kazanmıştır.

       Talihlimize aracı 09/01/2019 tarihinde  saat 11:00’da Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Genel Merkezi önünde Dernek Başkanı Derviş Yücetürk tarafından kontak anahtarı törenle teslim edilmiştir.Kamuoyuna saygı ile açıklarken, piyango biletlerinin çoğunluğunun tüketilmesine katkı koyan başta duyarlı halkımıza, Okullara, Belediyelere K.T. Barış Kuvvetlerine, Güvenlik Kuvvetlerine tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

NOT:Piyango arabasını kazanan şanslımız Güncan Canbilek Çobanoğlu örnek bir davranış göstererek Kıbrıs Türk Görmezler Derneğimize 1000 tl tebberrü bağışında bulunmuştur.Kamoyuna saygılarımla açıklanır.

                                                     K.T.GÖRMEZLER DERNEĞİ BAŞKANI

                                                                      Derviş Yücetürk                        

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Piyangosu Çekildi.

admin 31 Ara , 2019 0 Comments Duyurular, Haberler

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Piyangosu Çekildi

31.12.2019  tarihinde Genç TV stüdyolarında saat 10:00’da Noter Mehmet Bozalanlar denetiminde Milli Piyango İdaresi tarafından çekilen piyangomuzun kazanan şanslı numaraları aşağıda aynen verildiği gibidir.

1-) En büyük ikramiye Suzuki Splash marka otomatik salon araba   12211

2-)1 adet Acer  marka laptop (çantasıyla birlikte 26592

3-)1 adet Vestfrost  marka normal boy buzdalabı  23665

4-)1 adet Vestfrost  marka 5 kg çamaşır makinesi12394

5-) 1 adet Geepas marka mikrodalga 15325

6-)1 adet Awox marka su sebili 08598

7-)1 adet Timberh marka gazlı soba 00067

8-)1 adet Simbo marka kahve makinası22370

9-)1 adet Lecla marka buharlı ütü 23611

10-)1 adet Geepas  marka kettle  04638

NOT: Kazanan piyango şanslıları, ikramiyelerini mesai saatleri içerisinde Kutlu Adalı Sok. No:12 Kızılay Lefkoşa adresinde bulunan Dernek Genel Merkezi’nden bilet ve kimlik kartlarını ibraz ederek alabilirler.

TEL:0392 22 72 452-22 86 376-22 78 228

CEP:0533 863 66 63-0533 860 42 93

5428504393

FAX:22 75 809             WEB:http://www.ktgormezlerdernegi.org

   Mehmet Bozalanlar                                                                Derviş Yücetürk              

             Noter                                                                  K.T.Görmezler Derneği Başkanı

KIBRIS TÜRK ENGELLİLER FEDERASYONU’NUN 03 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER DAYANIŞMA GÜNÜ ETKİNLİKLER PROGRAM

admin 02 Ara , 2019 0 comments Haberler

    Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı  Sn. Derviş Yücetürk’ün günle ile ilgili basın bildirisi yayınlanacaktır.

03.12.2019 SALI

Saat  09:00  ATATÜRK anıtına çelenk koyma ve saygı duruşu yer alacaktır.

Saat  09:10  Girne kapısında Dr. Fazıl Küçük anıtına çelenk koymaları  ve saygı duruşu yer alacaktır.

Saat  09:30  kurucu Cumhurbaşkanı R.Raif Denktaş’ın anıt kabrinde çelenk koyma ve saygı duruşu yer alacaktır.

Saat 09:50  K.T.Görmezler Derneği Mehmet Ali Tatlıyay Eğitim salonunda K.T.Engelliler Federasyonuna bağlı dernekler başkan ve temsilcileri ile günün anlam ve önemi ile ilgili basın toplantısı yer alacak.

Saat  10:30  3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma Günü münasebetiyle Dereboyunda yapılacak Engelliler Farkındalık yürüyüşüne  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı özel eğitim okullarıyla birlikte K.T.Engelliler Federasyonu ve Federasyona bağlı dernek ve üyeleri de katılımda yer alacak.

3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma günü  münasebeti ile Enğellilerin genel sorunlarını içeren 14 maddelik istem paketi ilgili mercilere iletip medya yoluyla komoyu yaratılacaktır.

04.12.2019 ÇARŞAMBA

Saat  10:00 da Sn Cumhurbaşkanı Mustafa  akıncının gün dolayısı ile K.T.görmezler derneği ve K.T.Engelliler  Federasyonu merkezine ziyaretleri yer alacaktır .

Saat 15.30 da K.T.Engelliler Federasyon yönetim kurulu Sn Başbakan Ersin Tatarla makamlarında görüşmeler yer alacaktır .

Saat 14:30 da K.T.Engelliler federasyonu yönetim kurulu çalışma ve sosyal güvenlik bakanı Sn Dr. Vaiz Sucuoğlu ile makamlarında görüşmeleri yer alacaktır.

 Basın ve medya yetkilerinin bilgilerine saygılarımla arz ederim.                                

                                               K.T. Engelliler Federasyon Başkanı

                                                                                                      Derviş YÜCETÜRK

3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma Günü K.K.T.C.’de de kutlanıyor.

            Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu ve Federasyona bağlı K.T. Görmezler Derneği, K.T. Zihinsel Engelliler Derneği, Engelsiz Yaşamı Destekleme Derneği, K.T. Ortopedikler Derneği,Umut Otizim derneği ve Engelli Aileleri Dayanışma Derneği’nin müşterek almış oldukları bir kararla B.M. kararı olan 3 Aralık Dünya Engelliler  Dayanışma Günü’nü bu yıl yine ülkemizde de çeşitli etkinliklerle kutlayacağız.

   Her yıl düzenlenip kutlanmakta olan 15-16 Mayıs Engelliler Haftasına ek olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma Günü’nün de çeşitli etkinliklerle kutlanarak kamuoyu yaratılması amacı ile, gerek ülkemiz engellileri, gerekse dünya engellileri açısından çok büyük önem taşımaktadır. B.M. kararıyla bu yıl 25.’cisi düzenlenip kutlanacak olan günün esas amacı yaşayan engellilerin sesini biraz daha yükseltmesine olanak sağlayacak, var olan sosyal ve ekonomik sorunların dile getirilmesinde yardımcı olacak ve dolayısıyla devlet yetkililerinin konular üzerine daha sıcak bir şekilde dikkatlerinin çekilmesi sağlanacaktır.

            Ayrıca gün dolayısı ile engelli-engelsiz dayanışması doruk noktasına çıkartılıp halkla bütünleşme sağlanması planlanmaktadır.

            Dünya Engelliler Dayanışma Günü’nün ülkemizde yaşayan 5600  engelliye kutlu ve mutlu olmasını dileriz.

Kamoyuna saygı ile açıklanır

                                                                        K.T. Engelliler Federasyon Başkanı

                                                                                                        Derviş YÜCETÜRK

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Sn.Başbakan Ersin Tatar’a Nezaket Ziyaretinde Bulundu .

admin 21 Ağu , 2019 0 comments Haberler

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri Derviş Yücetürk Başkanlığında seçkin bir heyetle 09.08.2019 tarihinde Sayın Başbakan Ersin Tatar’a nezaket ziyeretinde bulunarak,engellilerin genel sorunlarını içeren 14 maddelik istem paketi ile acil istihdam bekleyen istihdama hazır 44 engelli’nin listesi de kendilerine sunulmuştur. Görüşme çerçevesinde ağırlıklı olarak engelli hizmetlerini bir çatı altında toplayacak engelliler dairesinin koordinatör Bakanlık Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde acilen kurulması talep edilirken bugüne kadar hiçbir hizmet verememiş engelli hizmetleri koordinasyon kurulununda iptal edilmesi istenirken engelliler yasası gereği 2006 yılından beri kamu’ya tek bir engelli’nin istihdam edilmemesi bir devlet ayıbı olduğunu ve bu ayıbın bir an önce ortadan kaldırılması için engelli istihdamının acilen başlatılması istenmiştir.

Kamu oyuna saygıyla duyurulur.

Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu Başkanı

DERVİŞ YÜCETÜRK

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin Araba Piyangosu Talihlisi Güzelyurt Kazasında Bulundu,

admin 21 Ağu , 2019 0 comments Genel, Haberler

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği tam donanımlı göz hastanesi inşası ve görme engellilerin eğitimi yararına çıkarmış olduğu 30.000 adet Araba ve Zengin Elektronik Beyaz Eşya piyango biletlerinin halkımızın yoğun ilgi ve destekleri ile büyük çoğunluğu satılmış olup 206.000 TL brüt hasılat elde edilmiştir.

       Kıbrıs Türk Görmezler Derneği kuruluş tarihinden beri 43 yıldır büyük bir başarı ile düzenlemekte olduğu araba ve zengin elektronik beyaz eşya piyangosunun en büyük ikramiyesi olan Fiat Egea Sedan salon aracı Bostancı Köyü / Güzelyurt sakinlerinden emekli memur Ramadan Karabekir 04131 nolu piyango bileti ile kazanmıştır.

       Talihlimize aracı 08/01/2019 tarihinde  saat 11:00’da Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Genel Merkezi önünde Dernek Başkanı Derviş Yücetürk tarafından kontak anahtarı törenle teslim edilmiştir.Kamuoyuna saygı ile açıklarken, piyango biletlerinin çoğunluğunun tüketilmesine katkı koyan başta duyarlı halkımıza, Okullara, Belediyelere K.T. Barış Kuvvetlerine, Güvenlik Kuvvetlerine tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz.

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Başkanı

Derviş Yücetürk

KIBRIS TÜRK GÖRMEZLER DERNEĞİ’ NİN İKİ YILLIK 16. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI FAALİYET RAPORU

admin 26 Tem , 2019 0 comments Haberler

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’ nin 17.06.2017 Tarihinden 29.06.2019 Tarihine Kadar İKİ Yıllık 16. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI  Faaliyet Raporu;

 

Sayın Üyeler:

 • Kıbrıs Türk Görmezler Derneği kuruluş amaçları doğrultusunda, 43 yıldan beridir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ nde yaşayan görme engelli üyelerinin, her türlü refah ve mutluluğu için günümüze değin çok etkin, özverili hizmetler vermiştir, vermeye de devam edecektir.

 • Kıbrıs Türk Görmezler Derneğinin 17 Haziran 2017 tarihli 15. olağan genel kurul toplantısında, iki yıllık görev için seçilen yönetim kurulu organı üyeleri ile diğer yetkili organların üyeleri, bugüne kadar 24 aylık süre içerisinde dernek ve üyeleri yararına hizmeti hiç aksatmadan gece ve gündüz demeden, sizler ve hepimiz için büyük özverili çabalar sarf etmiştir.

 • Dernek Başkanı Derviş Yücetürk’ ün başkanlığında 7 kişilik yönetim kurulu ekibi büyük dayanışma göstererek, hizmet süreleri içerisinde 200 hayırlı karar üreterek sizlere faydalı olmaya çalışmışlardır. Yönetimimiz üye ayırımı yapmadan hepinize de eşit muamele yaparak, her türlü kısa ve uzun vadeli sosyal ve ekonomik sorunlarınıza çözüm getirmek için, canla başla uğraşmışlardır.

 • Kuruluşumuzun bugünkü konumu gerek yurt içinde gerekse uluslararasında, çok güçlü ve önemli bir pozisyonda bulunmaktadır.

 • Kuruluşumuzun büyük atılımlarıyla herkesin gıptayla baktığı, tam donanımlı kendi mülkü olan merkez kampüs binası bulunmaktadır. Bu merkez içerisinde sizlere olduğu kadar üyesi bulunduğumuz Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonunun, tüm üyelerine de tam mesai olarak hizmet veren ödenekli sekreteri, temizlik elemanı, part–time çalışan şoförü ile gönüllü hizmet veren görevlileri bulunmaktadır.

 • Derneğimiz Yücetürk başkanlığındaki ekiple iki yıllık faaliyet süresi içinde birçok önemli hizmetlere imza atmışlardır. Kampüs binasının yeniden elden geçirilerek üye ve konuklarına daha iyi hizmet vermesi için, binada genel bakım yapılmıştır. Rehabilitasyon merkezi binasında tadilat yapılarak banyo-tuvaletlerin her şeyi ile köklü yenilenmesi, mutfak dolaplarının yenilenmesi ve binanın komple boyanması yapılmıştır.

 • Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonuyla ortak projemiz olan ve halen Lefkoşa’da inşası sürmekte olan, 48 yataklı Engelsiz Yaşam Evi projesinin 2019 yılının sonlarına doğru hayat bulması için her türlü özverili çalışmalar devam etmektedir.

 • Büyük bir özveri ile inşa edilmiş olup, 3 Ekim 2005 tarihinde fiilen tüm bölümleriyle hizmete açılan 4 katlı Görmezler Eğitim Merkezi Kampus’ü içinde bulunan, Rauf Raif Denktaş Görme Engelliler Özel Eğitim Okuluna, eğitim kalitesinin artırılması için her türlü maddi ve manevi destek verilmiştir.

 • İdari kat bölümünün tam donanımla 5000 engelliye hizmet vermesi sağlanmıştır. Derneğimizin 1986 yılındaki ilk projesi olarak Dernek Genel Merkezi’ nin inşa edilip, hizmete açılmasından sonra, en büyük gururumuz olarak II. büyük projemiz Görmezler Eğitim Merkezi Kampüsünün büyük bir başarı ile hayata geçirilmesi, derneğimizin güven ve itibarını artırmıştır. Yönetimimiz büyük bir kararlılıkla III. dev projemiz olan, tam donanımlı merkezi bir göz hastanesi için çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürürken, siz saygıdeğer üyelerin sağlık, eğitim, istihdam, rehabilitasyon, sosyal güvenlik ve diğer güncel sorunlarıyla ilgili, insancıl amaçlı her türlü girişim ve çalışmalar, eksiksiz olarak günü gününe yerine getirilmiştir.

 • Engellileri Koruma Rehabilite ve İstihdam Yasa’ sı ile ilgili, çıkan her türlü problemin çözümü için Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu ile işbirliğine gidilmiş ve başta Cumhurbaşkanı olmak üzere, Meclis Başkanı, Başbakan, T.C. Büyükelçiliği, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı, Sağlık Bakanı, Milli Eğitim ve kültür Bakanı, K.T Barış Kuvvetleri Komutanı, K.T. Güvenlik Kuvvetleri Komutanı, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı ve Lefkoşa Türk Belediye Başkanı gibi daha birçok üst düzey yetkililerle çok etkin özverili görüşme ve çalışmalar yapılmıştır.

 • Engellileri Koruma Rehabilite ve İstihdam Yasa’ sı gereği istihdam çalışmalarımız Federasyon’ la işbirliği içinde, etkin bir şekilde bu dönemde de sürdürülmüştür.

 • 5.2015 tarihinde hizmet vermeye başlayan sesli ve kabartma kütüphanenin güçlendirilerek kitap kapasitesinin artırılması için birçok üniversite ile birlikte etkin çalışmalar gerçekleştirilmiştir.

 • Yönetimimiz iki yıllık hizmet yelpazesi içinde dernek ve üyelerimizin ihtiyacı olan modern teknoloji ürünü araç ve gereçlerini demirbaş olarak sağlamıştır.

 • Görme Engelli kardeşlerimizin haklı sesini içte ve dışta daha etkin bir şekilde duyurabilmek için yerel basın kuruluşlarıyla sıcak diyaloğa girilerek birçok sözlü ve yazılı aydınlatıcı programların yayınlanması sağlanmıştır.

 • Yardımlar konusunda her dönemde olduğu gibi, son iki yıllık hizmet döneminde de sözlü ve yazılı başvuran ihtiyaçlı üyelerin imkanlar nispetinde tümüne de, ilaç, gözlük ve doktor katkıları cömertçe yapılırken Görme Engellilere özgü Türkçe konuşan kol saati, özel baston ve her türlü eğitim amaçlı araç ve gereçler bağış olarak verilmiştir.

 • Ayrıca tüm ihtiyaçlı engelli üyelerimize de çeşitli amaçlar doğrultusunda önemli miktarlarda acil sosyal yardım katkıları verilmiştir.

 • Gelir getirici faaliyetler konusunda Yönetimimiz büyük bir dayanışma göstererek birçok gelir getirici etkin faaliyetler tertiplemiştir. Tertiplenen faaliyetler arasında en önemlileri yılbaşı araba piyangoları, konser, halk bağışları ve üye aidatlarının toplanması gibi çalışmalar yer almıştır.

Siz saygıdeğer üyelerin bilgi ve onaylarına saygılarımızla arz olunur.

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği

Yönetim Kurulu Adına  

Başkan

Derviş Yücetürk

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin 16. Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

admin 26 Tem , 2019 0 comments Haberler

 

*Kıbrıs Türk Görmezler Derneği’nin 16. Olağan genel kurul toplantısı 29.06.2019 tarihinde Lefkoşa Merkez Binasında büyük bir başarı ile Lefkoşa Merkez binasında gerçekleştirilmiştir.

Tüzük gereğince, 2 yılda bir yapılan olağan genel kurul toplantısı 16.sını Mehmet Ali Tatlıyay Eğitim ve Kültür salonunda yoğun bir üye katılımı ile gerçekleştirmiştir.Tüzük gereğince toplantıyı yönetecek divan başkanlığına Sn.Nuri Erbaş, yazmanlıklara ise Sn.Özer Koşucu ve Sn.Erkan Beyazbayram oy birliği ile getirilmiştir.Gündem sırasına göre faaliyet ve mali raporların oy birliği ile aklanmasından sonra idari organların seçimine geçilmiştir.

*Yeniden Dernek Başkanlığı’na oy birliği ile Sn.Derviş Yücetürk getirilmiştilirken,yönetim kurulu organı Asbaşkanlığı’na Sn. Raşit Kenan,Sekreterliğe Sn.Salih Özkan,Mali İşler Sorumluluğu’na Sn.Fikri Gürpınar,Halkla İlişkiler Sorumluluğuna Sn.Nuri Erbaş,Sosyal İşler Sorumluluğu’na Sn.Tolga bilinçli ve Basın Yayın Sorumluluğu’na Sn.İbrahim Koşucu getirilmiştir.

*Yönetim Kurulu Organı Yedek Üyeliklerine Sn.Erkan Beyazbayram ve Sn.Seyhan Genç oy birliği ile getirilmiştir.

*Denetim Kurulu Organı başkanlığına Sn.Kemal Kahvecioğlu,üyeliklere ise Sn.Mehmet Vargın ve Sn.Mehmet Geçit oy birliği ile getirilmiştir.Denetim Kurulu Organı yedek üyeliğine ise Sn.İbrahim Güder oy birliği ile getirilmiştir.

*Disiplin Kurulu Organı başkanlığına Sn.Zehra Yücetürk,üyeliklere ise,Sn.Özen Koşucu ve Müjgan Çengel oy birliği ile getirilmiştir.Disiplin Kurulu Organı yedek üyeliğine ise Sn.Leyla Kaya oy birliği ile getirilmiştir.

*Spor ve Sosyal İşler Komitesi başkanlığına Sn.Abdurrahman Acu,faal üyeliklerine ise,Sn.Murat Akbulut,Sn.Ali Öztunç,Sn.Gülşen Tekgöz,Sn.Alkan Maniler,Sn.Salih Toguç ve Sn.Fatih Sultan Gözütok oy birliği ile getirilmiştir.

 

Kamuoyuna saygı ile açıklanır                               

Kıbrıs Türk Görmezler Derneği Toplantı Divanı Başkanı

Sn.Nuri Erbaş