Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Derviş Yücetürk başkanlığındaki Kıbrıs Türk Engelliler Federasyonu’nu kabul etti.

Kabulde yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Tatar ziyaretlerinden dolayı memnuniyetini ifade ederek, tüm sıkıntıların aşılması için Meclis ve tüm kuruluşlarımızın özel gereksinimli insanlara sahip çıkmak için çalışmalarını sürdürdüklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Tatar, Maliye Bakanlığı döneminden bugüne kadar bu konudaki sıkıntılarla ilgilendiğini ve Cumhurbaşkanı olarak da bu konularla ilgilenmeye devam edeceğini belirtti.  KKTC’de bu konuda hassasiyet olduğunu belirten Cumhurbaşkanı, tüm sıkıntılarla alakalı ve özel gereksinimli insanlar için hayatı kolaylaştırma adına federasyonun yaptığı çalışmaları takdir ettiğini söyledi. Devletin imkanları arttıkça sıkıntılar için yapılabileceklerin hayat bulabileceğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, federasyonun bu çalışmaları takip etmesinin önemine değindi.
 
Cumhurbaşkanı Tatar, “Bu devletin yaşatılmasında dünyaya göstermiş olduğumuz büyük inanç ve kararlılık her şeyin üstündedir. Kıbrıs’ta artık yan yana yaşayan egemen eşitlik temelinde iki devlet olması lazım” diye konuştu.
 
K.T. Engelliler Federasyonu Başkanı Derviş Yücetürk ise yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tatar’a destek belirterek, 3 Aralık Dünya Engelliler Dayanışma günü nedeniyle federasyonun aldığı 14 maddelik istem paketini sundu.  

Written By admin